foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Inspectoratul Școlar Județean Suceava urmărește realizarea politicilor şi programelor de dezvoltare ale învăţământului preuniversitar în profil teritorial, asigurarea cadrului organizatoric şi funcţional favorabil creşterii calităţii serviciilor educative în şcoli, care să permită tinerilor absolvenţi o mai buna orientare într-o economie şi o societate bazată pe cunoaştere.

ISJ Suceava

Rădăcinile educaţiei sunt amare, dar fructul este dulce. Aristotel



BAZA DE DATE DIRECTORI/DIRECTORI ADJUNCȚI, ANUL SCOLAR 2019-2020

Scoli cu finantare MENCS

 

Localitate Denumire unitate şcolară
Adâncata ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN BĂNCESCU" ADÂNCATA
Arbore ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LUCA ARBURE" ARBORE
Baia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE STOLERU" BAIA
Baia ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 BAIA
Bălăceana ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLĂCEANA
Bălcăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚI
Berchișești ȘCOALA GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI
Bilca ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE TOFAN" BILCA
Bogdănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 BOGDĂNEȘTI
Boroaia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE TOMEGEA" BOROAIA
Bosanci ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI
Botoșana ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTOȘANA
Breaza ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREAZA
Brodina ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA
Broșteni LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROȘTENI
Bunești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARTUR GOROVEI" BUNEȘTI
Burla ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLA
Cacica ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUS
Cajvana LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA
Cajvana GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR 1 CAJVANA
Calafindești ȘCOALA GIMNAZIALĂ CALAFINDEȘTI
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE VOEVIDCA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR V ȘTEFANELLI" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc COLEGIUL NAȚIONAL "DRAGOȘ VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Capu Câmpului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION BARBIR" CAPU CÂMPULUI
Cârlibaba ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" CÂRLIBABA
Ciocănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI
Ciprian Porumbescu ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN PORUMBESCU
Comănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI
Cornu Luncii ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNU LUNCII
Cornu Luncii ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȘEȘTI
Coșna ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘNA
Crucea ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUCEA
Dărmănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEI
Dolhasca LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENI
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU RARES" PROBOTA
Dolhești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ȘENDREA" DOLHEȘTII MARI
Dorna Candrenilor LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
Dorna Arini ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNA ARINI
Dornești ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNEȘTI
Drăgoiești ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI
Drăgușeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCA GAVRIL” DRĂGUȘENI
Dumbrăveni LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI
Dumbrăveni GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”DUMBRAVA MINUNATĂ” DUMBRĂVENI
Fălticeni GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENI
Fălticeni GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" FĂLTICENI
Fălticeni GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PINOCCHIO" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION IRIMESCU" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN CIUREA" FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL NAȚIONAL "NICU GANE" FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BĂCESCU" FĂLTICENI
Fălticeni CLUBUL COPIILOR FĂLTICENI
Fântâna Mare ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION MUCELEANU" FÂNTÂNA MARE
Fântânele ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" BĂNEȘTI
Forăști ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONICENI
Frasin ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRASIN
Frasin ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCȘOAIA
Frătăuții Noi ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IRACLIE PORUMBESCU" FRĂTĂUȚII NOI
Frătăuții Vechi ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRĂTĂUȚII VECHI
Frătăuții Vechi ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION PINTILIE” MĂNEUȚI
Frumosu ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION ȘUHANE" FRUMOSU
Fundu Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI
Gălănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SAMSON BODNARESCU" GĂLĂNEȘTI
Grămești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PAHOMIE C. VASILIU” GRĂMEȘTI
Grănicești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" GRĂNICEȘTI
Gura Humorului GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "LUMEA COPILĂRIEI" GURA HUMORULUI
Gura Humorului GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "CĂSUȚA PITICILOR" GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU COMARNESCU" GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI
Gura Humorului COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI
Gura Humorului CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ "SF. ANDREI" GURA HUMORULUI
Gura Humorului CLUBUL COPIILOR GURA HUMORULUI
Gura Humorului CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV GURA HUMORULUI
Hănțești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI
Hârtop ȘCOALA GIMNAZIALĂ HÂRTOP
Horodnic de Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I G SBIERA" HORODNIC DE JOS
Horodnic De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS
Horodniceni ȘCOALA GIMNAZIALĂ HORODNICENI
Iacobeni LICEUL TEHNOLOGIC ”LIVIU SUHAR” IACOBENI
Iaslovat ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 IASLOVAT
Iaslovat ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 IASLOVAT
Ilișești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SIMION FLOREA MARIAN" ILIȘEȘTI
Ipotești ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI
Izvoarele Sucevei ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI
Liteni LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VÎRNAV LITEANU" LITENI
Liteni ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA
Mălini ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE LABIȘ" MĂLINI
Mănăstirea Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KRYSTYNA BOCHENEK” POIANA MICULUI
Marginea LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
Marginea ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 MARGINEA
Marginea ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 MARGINEA
Marginea GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEA
Milișăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILIȘĂUȚI
Mitocu Dragomirnei ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU DRAGOMIRNEI
Moara ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ
Moldova Sulița ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOLDOVA SULIȚA
Moldovița LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVIȚA
Mușenița ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚ
Ostra ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRA
Păltinoasa ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂLTINOASA
Păltinoasa ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CAPU CODRULUI
Panaci ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACI
Pârteștii de Jos LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROȘAN" PÂRTEȘTII DE JOS
Pătrăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚI
Poiana Stampei ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI
Poieni Solca ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCA
Pojorâta ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTA
Preutești ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI
Putna ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" PUTNA
Rădășeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION LOVINESCU" RĂDĂȘENI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" RĂDĂUȚI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDELUL" RĂDĂUȚI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "MICUL PRINȚ" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE POPADIUC" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "REGINA ELISABETA" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL NAȚIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ "SF STELIAN" RĂDĂUȚI
Rădăuți CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI
Rădăuți CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV RĂDĂUȚI
Râșca ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂȘCA
Sadova ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA
Salcea ȘCOALA GIMNAZIALĂ SALCEA
Salcea ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLOPENI
Șaru Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEAGRA ȘARULUI
Satu Mare ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU MARE
Șcheia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE PACURARIU" ȘCHEIA
Șerbăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚI
Siminicea ȘCOALA GIMNAZIALĂ SIMINICEA
Siret ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU MUȘAT" SIRET
Siret COLEGIUL TEHNIC "LAȚCU VODĂ" SIRET
Slatina ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂINEȘTI
Slatina ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA
Solca LICEUL TEHNOLOGIC "TOMȘA VODĂ" SOLCA
Straja ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA
Stroiești ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI
Stulpicani ȘCOALA GIMNAZIALĂ STULPICANI
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "OBCINI" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "ȚĂNDĂRICĂ" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "GULIVER" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "AȘCHIUȚĂ" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDEL" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "1-2-3" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JEAN BART" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 6 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 8 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 10 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ "SPIRU HARET" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL DE ARTĂ "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
Suceava LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
Suceava SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "AL. I. CUZA" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUȘAT" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
Suceava CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA
Suceava ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA
Suceava PALATUL COPIILOR SUCEAVA
Sucevița ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE VATAMANIUC" SUCEVIȚA
Todirești ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI
Udești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ACADEMICIAN H MIHĂESCU" UDEȘTI
Ulma ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMA
Vadu Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VADU MOLDOVEI
Valea Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MOLDOVEI
Vama ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU G TOMA"   VAMA
Vatra Dornei GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "CĂSUȚA POVEȘTILOR" VATRA DORNEI
Vatra Dornei GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "ALBA CA ZAPADA" VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 VATRA DORNEI
Vatra Dornei LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI
Vatra Dornei LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
Vatra Dornei CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI
Vatra Dornei CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV VATRA DORNEI
Vatra Moldoviței ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI
Verești ȘCOALA GIMNAZIALĂ VEREȘTI
Verești ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI
Vicovu De Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS
Vicovu De Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE JOS REMEZAU
Vicovu De Sus LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIE
Vicovu De Sus LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
Voitinel ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINEL
Volovăț ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOLOVĂȚ
Vulturești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN TOMESCU” PLEȘEȘTI
Zamostea ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZAMOSTEA
Zvoriștea ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZVORIȘTEA
Suceava CASA CORPULUI DIDACTIC ”GEORGE TOFAN” SUCEAVA
Suceava CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCAȚIONALĂ SUCEAVA

Noutăţi M.E.C.

Ministrul Sorin Mihai Cîmpeanu felicită echipa de robotică AutoVortex

22 Iul 2021 Ministrul Educației, Sorin Mihai Cîmpeanu, felicită echipa de robotică AutoVortex, revenită astăzi, 22 iulie, în țară, de la un prestigios concurs de profil desfășurat în Statele Unite ale Americii (16-17 iulie). „Îmi revine deosebita...

()

22.Iul.2021


72,90%: rata de promovare înregistrată la examenul național pentru definitivare în învățământ (sesiunea 2021) - înainte de contestații

21 Iul 2021 Procentul de promovare din sesiunea 2021 ( medii mai mari sau egale cu 8 ), înregistrat în urma desfășurării probei scrise din cadrul examenului național pentru definitivare în învățământul preuniversitar, este 72,90%, în creștere cu...

()

21.Iul.2021


21 iulie: proba scrisă din cadrul concursului de ocupare a posturilor/catedrelor didactice vacante/rezervate din învățământul preuniversitar (Titularizare 2021)

20 Iul 2021 Proba scrisă din cadrul concursului național de ocupare a posturilor didactice/catedrelor din unitățile de învățământ preuniversitar (sesiunea 2021) se va desfășura miercuri, 21 iulie. Proba va începe la ora 9:00, în 118 centre de...

()

20.Iul.2021


Informare privind proba scrisă din cadrul examenului național pentru definitivare în învățământ (sesiunea 2021)

13 Iul 2021 Proba scrisă din cadrul examenului național pentru definitivare în învățământ, sesiunea 2021, se va desfășura miercuri, 14 iulie, începând cu ora 9:00, în 42 de centre de examen . Proba se va desfășura la 98 de discipline. Au fost...

()

13.Iul.2021


69,8%: rata de promovare în prima sesiune a examenului național de Bacalaureat 2021 (după soluționarea contestațiilor)

09 Iul 2021 - Rata de succes la examen a crescut cu 5% pe ansamblul tuturor promoțiilor, comparativ cu rezultatele înregistrate în sesiunea iunie - iulie 2020 - Rezultatele finale obținute de absolvenții studiilor liceale la probele scrise ale...

()

09.Iul.2021


Informare privind rezultatele înregistrate în prima sesiune a examenului de Bacalaureat 2021 (înainte de contestații)

05 Iul 2021 - Rata de succes la examen a crescut cu 5% pe ansamblul tuturor promoțiilor - Ministerul Educației a publicat astăzi, 5 iulie, pe site-ul dedicat , r ezultatele obținute de absolvenții studiilor liceale care au susținut probele...

()

05.Iul.2021


Evaluarea Națională a absolvenților de clasa a VIII-a / sesiunea 2021 - sinteza rezultatelor înregistrate după soluționarea contestațiilor

04 Iul 2021 Ministerul Educației a publicat astăzi, 4 iulie, pe site-ul dedicat, evaluare.edu.ro , r ezultatele finale obținute după soluționarea contestațiilor de absolvenții clasei a VIII-a care au susținut probele Evaluării Naționale (22 - 25...

()

04.Iul.2021


98%: rata de participare la ultima proba scrisă (Limba și literatura maternă) din cadrul examenului de Bacalaureat (sesiunea iunie - iulie 2021)

01 Iul 2021 Astăzi, 1 iulie, absolvenții învățământului liceal, care au studiat într-o limbă a minorităților naționale (croată, italiană, germană, maghiară, slovacă, sârbă, ucraineană sau turcă), au susținut proba scrisă la disciplina Limba și...

()

01.Iul.2021


Informare privind contestațiile depuse la probele scrise din cadrul Evaluării Naționale a absolvenților de clasa a VIII-a (22 iunie - 4 iulie 2021)

01 Iul 2021 În intervalul alocat procesului de înregistrare a contestațiilor (29 - 30 iunie), după afișarea primelor rezultate obținute de candidații care au susținut probele scrise din sesiunea curentă a Evaluării Naționale (EN VIII 2021), au fost...

()

01.Iul.2021


96%: rata de participare la proba scrisă la alegere (profil și specializare) din cadrul examenului de Bacalaureat (sesiunea iunie - iulie 2021)

30 Iun 2021 La proba la alegere a profilului și a specializării din cadrul examenului de Bacalaureat - E)d), sesiunea iunie-iulie 2021, desfășurată astăzi, 30 iunie, au participat 120.704 candidați (96%). Pentru susținerea susținerea acestei probei...

()

30.Iun.2021


Language

 sesizari

 t

 

 

 admitere

Secretariatul General al Guvernului

logo sgg

E-mail

Rețele de resurse educaționale deschise (RED)

retele

Proiect finantat Granturile SEE

logo eea grants glow2

 Erasmus

Anticoruptie

Tu poți face lumină

Consultare publică

consultare publica

 

JOB

anagajam