foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Inspectoratul Școlar Județean Suceava urmărește realizarea politicilor şi programelor de dezvoltare ale învăţământului preuniversitar în profil teritorial, asigurarea cadrului organizatoric şi funcţional favorabil creşterii calităţii serviciilor educative în şcoli, care să permită tinerilor absolvenţi o mai buna orientare într-o economie şi o societate bazată pe cunoaştere.

ISJ Suceava

Rădăcinile educaţiei sunt amare, dar fructul este dulce. Aristotel

 

Scoli cu finantare MENCS

 

Localitate Denumire unitate şcolară
Adâncata ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN BĂNCESCU" ADÂNCATA
Arbore ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LUCA ARBURE" ARBORE
Baia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE STOLERU" BAIA
Baia ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 BAIA
Bălăceana ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLĂCEANA
Bălcăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚI
Berchișești ȘCOALA GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI
Bilca ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE TOFAN" BILCA
Bogdănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 BOGDĂNEȘTI
Boroaia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE TOMEGEA" BOROAIA
Bosanci ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI
Botoșana ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTOȘANA
Breaza ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREAZA
Brodina ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA
Broșteni LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROȘTENI
Bunești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARTUR GOROVEI" BUNEȘTI
Burla ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLA
Cacica ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUS
Cajvana LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA
Cajvana GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR 1 CAJVANA
Calafindești ȘCOALA GIMNAZIALĂ CALAFINDEȘTI
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE VOEVIDCA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR V ȘTEFANELLI" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc COLEGIUL NAȚIONAL "DRAGOȘ VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Capu Câmpului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION BARBIR" CAPU CÂMPULUI
Cârlibaba ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" CÂRLIBABA
Ciocănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI
Ciprian Porumbescu ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN PORUMBESCU
Comănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI
Cornu Luncii ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNU LUNCII
Cornu Luncii ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȘEȘTI
Coșna ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘNA
Crucea ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUCEA
Dărmănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEI
Dolhasca LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENI
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU RARES" PROBOTA
Dolhești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ȘENDREA" DOLHEȘTII MARI
Dorna Candrenilor LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
Dorna Arini ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNA ARINI
Dornești ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNEȘTI
Drăgoiești ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI
Drăgușeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCA GAVRIL” DRĂGUȘENI
Dumbrăveni LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI
Dumbrăveni GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”DUMBRAVA MINUNATĂ” DUMBRĂVENI
Fălticeni GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENI
Fălticeni GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" FĂLTICENI
Fălticeni GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PINOCCHIO" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION IRIMESCU" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN CIUREA" FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL NAȚIONAL "NICU GANE" FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BĂCESCU" FĂLTICENI
Fălticeni CLUBUL COPIILOR FĂLTICENI
Fântâna Mare ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION MUCELEANU" FÂNTÂNA MARE
Fântânele ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" BĂNEȘTI
Forăști ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONICENI
Frasin ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRASIN
Frasin ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCȘOAIA
Frătăuții Noi ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IRACLIE PORUMBESCU" FRĂTĂUȚII NOI
Frătăuții Vechi ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRĂTĂUȚII VECHI
Frătăuții Vechi ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION PINTILIE” MĂNEUȚI
Frumosu ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION ȘUHANE" FRUMOSU
Fundu Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI
Gălănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SAMSON BODNARESCU" GĂLĂNEȘTI
Grămești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PAHOMIE C. VASILIU” GRĂMEȘTI
Grănicești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" GRĂNICEȘTI
Gura Humorului GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "LUMEA COPILĂRIEI" GURA HUMORULUI
Gura Humorului GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "CĂSUȚA PITICILOR" GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU COMARNESCU" GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI
Gura Humorului COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI
Gura Humorului CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ "SF. ANDREI" GURA HUMORULUI
Gura Humorului CLUBUL COPIILOR GURA HUMORULUI
Gura Humorului CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV GURA HUMORULUI
Hănțești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI
Hârtop ȘCOALA GIMNAZIALĂ HÂRTOP
Horodnic de Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I G SBIERA" HORODNIC DE JOS
Horodnic De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS
Horodniceni ȘCOALA GIMNAZIALĂ HORODNICENI
Iacobeni LICEUL TEHNOLOGIC ”LIVIU SUHAR” IACOBENI
Iaslovat ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 IASLOVAT
Iaslovat ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 IASLOVAT
Ilișești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SIMION FLOREA MARIAN" ILIȘEȘTI
Ipotești ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI
Izvoarele Sucevei ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI
Liteni LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VÎRNAV LITEANU" LITENI
Liteni ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA
Mălini ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE LABIȘ" MĂLINI
Mănăstirea Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KRYSTYNA BOCHENEK” POIANA MICULUI
Marginea LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
Marginea ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 MARGINEA
Marginea ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 MARGINEA
Marginea GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEA
Milișăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILIȘĂUȚI
Mitocu Dragomirnei ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU DRAGOMIRNEI
Moara ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ
Moldova Sulița ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOLDOVA SULIȚA
Moldovița LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVIȚA
Mușenița ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚ
Ostra ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRA
Păltinoasa ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂLTINOASA
Păltinoasa ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CAPU CODRULUI
Panaci ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACI
Pârteștii de Jos LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROȘAN" PÂRTEȘTII DE JOS
Pătrăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚI
Poiana Stampei ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI
Poieni Solca ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCA
Pojorâta ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTA
Preutești ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI
Putna ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" PUTNA
Rădășeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION LOVINESCU" RĂDĂȘENI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" RĂDĂUȚI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDELUL" RĂDĂUȚI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "MICUL PRINȚ" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE POPADIUC" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "REGINA ELISABETA" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL NAȚIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ "SF STELIAN" RĂDĂUȚI
Rădăuți CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI
Rădăuți CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV RĂDĂUȚI
Râșca ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂȘCA
Sadova ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA
Salcea ȘCOALA GIMNAZIALĂ SALCEA
Salcea ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLOPENI
Șaru Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEAGRA ȘARULUI
Satu Mare ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU MARE
Șcheia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE PACURARIU" ȘCHEIA
Șerbăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚI
Siminicea ȘCOALA GIMNAZIALĂ SIMINICEA
Siret ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU MUȘAT" SIRET
Siret COLEGIUL TEHNIC "LAȚCU VODĂ" SIRET
Slatina ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂINEȘTI
Slatina ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA
Solca LICEUL TEHNOLOGIC "TOMȘA VODĂ" SOLCA
Straja ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA
Stroiești ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI
Stulpicani ȘCOALA GIMNAZIALĂ STULPICANI
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "OBCINI" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "ȚĂNDĂRICĂ" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "GULIVER" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "AȘCHIUȚĂ" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDEL" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "1-2-3" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JEAN BART" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 6 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 8 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 10 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ "SPIRU HARET" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL DE ARTĂ "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
Suceava LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
Suceava SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "AL. I. CUZA" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUȘAT" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
Suceava CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA
Suceava ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA
Suceava PALATUL COPIILOR SUCEAVA
Sucevița ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE VATAMANIUC" SUCEVIȚA
Todirești ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI
Udești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ACADEMICIAN H MIHĂESCU" UDEȘTI
Ulma ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMA
Vadu Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VADU MOLDOVEI
Valea Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MOLDOVEI
Vama ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU G TOMA"   VAMA
Vatra Dornei GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "CĂSUȚA POVEȘTILOR" VATRA DORNEI
Vatra Dornei GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "ALBA CA ZAPADA" VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 VATRA DORNEI
Vatra Dornei LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI
Vatra Dornei LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
Vatra Dornei CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI
Vatra Dornei CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV VATRA DORNEI
Vatra Moldoviței ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI
Verești ȘCOALA GIMNAZIALĂ VEREȘTI
Verești ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI
Vicovu De Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS
Vicovu De Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE JOS REMEZAU
Vicovu De Sus LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIE
Vicovu De Sus LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
Voitinel ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINEL
Volovăț ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOLOVĂȚ
Vulturești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN TOMESCU” PLEȘEȘTI
Zamostea ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZAMOSTEA
Zvoriștea ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZVORIȘTEA
Suceava CASA CORPULUI DIDACTIC ”GEORGE TOFAN” SUCEAVA
Suceava CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCAȚIONALĂ SUCEAVA

Noutăţi M.E.N.

Formarea primelor 300 de cadre didactice din învățământul primar, în cadrul proiectului CRED

22 Mai 2019 Săptămâna aceasta, în cadrul proiectului „ Curriculum relevant, educație deschisă pentru toți” (CRED), s-a demarat formarea primelor 300 de cadre didactice din învățământul primar. În același timp, continuă selecția națională a...

()

22.Mai.2019


Participarea ministrului Ecaterina Andronescu la Reuniunea Consiliului Educație și la evenimentele conexe acestei reuniuni (Bruxelles, 21 - 22 mai 2019)

21 Mai 2019 Ministrul Educației Naționale, Ecaterina Andronescu, va prezida miercuri, 22 mai, la Bruxelles, Reuniunea Consiliului Educație , organizată sub egida Președinției române a Consiliului Uniunii Europene. Pe agenda Consiliului Educație...

()

21.Mai.2019


Seminar dedicat experților din domeniul evaluării, inspectorilor și cadrelor didactice de limbi străine (14-17 mai 2019)

14 Mai 2019 Ministerul Educației Naționale în parteneriat cu Centrul European pentru Limbi Moderne de la Graz (Austria) organizează, la Brașov, în perioada 14-17 mai, seminarul Constructing valid language tests and examinations based on the CEFR...

()

21.Mai.2019


Echipa României, două mențiuni la Olimpiada Internaţională de Filosofie (ediția 2019)

20 Mai 2019 Lotul olimpic de filosofie a obținut două mențiuni la a XXVII-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Filosofie (IPO), desfăşurată la Roma (16-19 mai). Performanța a fost reușită de Horia-Ştefan Lixandru (Colegiul Național „Gheorghe...

()

20.Mai.2019


Reuniuni internaționale pe tema politicilor educaționale între China și statele din Europa Centrala și de Est (Timișoara, 17 - 18 mai 2019)

18 Mai 2019 Vineri, 17 mai 2019, s-a desfășurat, la Timișoara, reuniunea Dialogul pe tema politicilor educaționale între China și statele din Europa Centrala și de Est. Aflat la a șaptea ediție, evenimentul a fost organizat de Ministerul Educației...

()

18.Mai.2019


Miniștrii și reprezentanții ministerelor educației din Asia-Europe Meeting/ASEM au adoptat Declarația de la București

16 Mai 2019 Miniștrii și reprezentanții ministerelor educației din statele membre ale inițiativei de cooperare interregională Asia-Europe Meeting/ASEM , aflați în Capitala României cu prilejul celei de-a șaptea Reuniuni ASEM/ASEM ME7 (15-16 mai),...

()

16.Mai.2019


Reuniunea miniștrilor Educației din cadrul ASEM și Reuniunea Înalților Funcționari (14 - 15 - 16 mai, București)

14 Mai 2019 UPDATE (15.05.2019) Agenda finală a evenimentului este disponibilă atașat. *** Ministerul Educației Naționale organizează în perioada 15 -16 mai 2019, la București, cea de-a șaptea Reuniune a Miniștrilor Educației din cadrul ASEM (7th...

()

14.Mai.2019


A 7-a ediție a Conferinței Rectorilor și Forumului Studenților ASEF (11-14 mai 2019, București)

14 Mai 2019 Capitala României a găzduit, în perioada 11 - 14 mai 2019, a șaptea ediție a Conferinței Rectorilor (ARC7) și Forumului Studenților ASEF, eveniment organizat de Fundația Asia-Europa (ASEF), Școala Națională de Studii Politice și...

()

14.Mai.2019


Sesiunea specială a examenului național de Bacalaureat pentru componenţii loturilor olimpice se desfășoară la Ploiești, în perioada 16 mai - 5 iunie 2019

14 Mai 2019 Colegiul Național „Mihai Viteazul” din Ploiești găzduieşte, în perioada 16 mai - 5 iunie, sesiunea specială a examenului național de Bacalaureat pentru absolvenţii de liceu din loturile naţionale lărgite care se pregătesc pentru...

()

14.Mai.2019


Informare de presă

14 Mai 2019 Ministerul Educației Naționale informează actorii principali ai sistemului de învățământ că este și rămâne în vigoare, în continuare, calendarul admiterii în învățământul liceal de stat pentru anul școlar 2019 - 2020, prevăzut în Anexa...

()

14.Mai.2019


Language

 sesizari

 

 

 admitere

ONISP

sigla ONISP 

Secretariatul General al Guvernului

logo sgg

E-mail

Rețele de resurse educaționale deschise (RED)

retele

Proiect finantat Granturile SEE

logo eea grants glow2

 Erasmus

Anticoruptie

 

Consultare publică

consultare publica