foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Inspectoratul Școlar Județean Suceava urmărește realizarea politicilor şi programelor de dezvoltare ale învăţământului preuniversitar în profil teritorial, asigurarea cadrului organizatoric şi funcţional favorabil creşterii calităţii serviciilor educative în şcoli, care să permită tinerilor absolvenţi o mai buna orientare într-o economie şi o societate bazată pe cunoaştere.

ISJ Suceava

Rădăcinile educaţiei sunt amare, dar fructul este dulce. Aristotel

PDI UNITAȚI ȘCOLARE

 

CASA CORPULUI DIDACTIC ”GEORGE TOFAN” SUCEAVA
CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCAȚIONALĂ SUCEAVA
CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ "SF. ANDREI" GURA HUMORULUI
CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA
CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESC
CLUBUL COPIILOR FĂLTICENI
CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV GURA HUMORULUI
CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV RĂDĂUȚI
CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV VATRA DORNEI
COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI
COLEGIUL DE ARTĂ "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
COLEGIUL NAȚIONAL "DRAGOȘ VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL NAȚIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RĂDĂUȚI
COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
COLEGIUL NAȚIONAL "NICU GANE" FĂLTICENI
COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" SUCEAVA
COLEGIUL NAȚIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ "SPIRU HARET" SUCEAVA
COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL TEHNIC "AL. I. CUZA" SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC "LAȚCU VODĂ" SIRET
COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BĂCESCU" FĂLTICENI
COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "CĂSUȚA POVEȘTILOR" VATRA DORNEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "LUMEA COPILĂRIEI" GURA HUMORULUI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "ȚĂNDĂRICĂ" SUCEAVA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" FĂLTICENI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "1-2-3" SUCEAVA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "ALBA CA ZAPADA" VATRA DORNEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "AȘCHIUȚĂ" SUCEAVA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "CĂSUȚA PITICILOR" GURA HUMORULUI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "MICUL PRINȚ" RĂDĂUȚI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PINOCCHIO" FĂLTICENI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDEL" SUCEAVA
GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENI
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VÎRNAV LITEANU" LITENI
LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROȘAN" PÂRTEȘTII DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROȘTENI
LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
LICEUL TEHNOLOGIC "TOMȘA VODĂ" SOLCA
LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVIȚA
LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESC
PALATUL COPIILOR SUCEAVA
SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ACADEMICIAN H MIHĂESCU" UDEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA"   FĂLTICENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARTUR GOROVEI" BUNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CAPU CODRULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" RĂDĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE PACURARIU" ȘCHEIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE VOEVIDCA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ȘENDREA" DOLHEȘTII MARI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I G SBIERA" HORODNIC DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN BĂNCESCU" ADÂNCATA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN CIUREA" FĂLTICENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION IRIMESCU" FĂLTICENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION MUCELEANU" FÂNTÂNA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION ȘUHANE" FRUMOSU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU G TOMA"   VAMA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IRACLIE PORUMBESCU" FRĂTĂUȚII NOI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JEAN BART" SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LUCA ARBURE" ARBORE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" BĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" RĂDĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" FĂLTICENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" GRĂNICEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE LABIȘ" MĂLINI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE STOLERU" BAIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU COMARNESCU" GURA HUMORULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU MUȘAT" SIRET
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "REGINA ELISABETA" RĂDĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SAMSON BODNARESCU" GĂLĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SIMION FLOREA MARIAN" ILIȘEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" CÂRLIBABA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" PUTNA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR V ȘTEFANELLI" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR V ȘTEFANELLI" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE TOMEGEA" BOROAIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN TOMESCU” PLEȘEȘTI
ŞCOALA GIMNAZIALĂ "CRISTOFOR SIMIONESCU" PLOPENI
Liceul Tehnologic "Mihai Eminescu" Dumbrăveni
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION PINTILIE” MĂNEUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KRYSTYNA BOCHENEK” POIANA MICULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCA GAVRIL” DRĂGUȘENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PAHOMIE C. VASILIU” GRĂMEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȘEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLĂCEANA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREAZA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCȘOAIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CALAFINDEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN PORUMBESCU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNU LUNCII
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘNA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUCEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNA ARINI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRĂTĂUȚII VECHI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂINEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ HÂRTOP
ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ HORODNICENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILIȘĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU DRAGOMIRNEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOLDOVA SULIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEAGRA ȘARULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 BOGDĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 GURA HUMORULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 IASLOVAT
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VADU MOLDOVEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VATRA DORNEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VICOVU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 10 SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 IASLOVAT
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 MARGINEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 RĂDĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VATRA DORNEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE JOS REMEZAU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 BAIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 MARGINEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 VICOVU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 VATRA DORNEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 6 SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 8 SUCEAVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONICENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂȘCA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SALCEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SIMINICEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ "SF STELIAN" RĂDĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ STULPICANI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MOLDOVEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VEREȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINEL
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOLOVĂȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZAMOSTEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZVORIȘTEA
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA
ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC

Noutăţi M.E.N.C.Ş

Language

 sesizari

 

 

 admitere

E-mail

Proiect finantat Granturile SEE

logo eea grants glow2

 Erasmus

Anticoruptie